Ak Parti Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Gürel Balkan:

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde AK Parti'den Belediye Başkanı Adayı olan M.

2014-02-17 14:54
17 Şubat 2014 Pazartesi, 14:54

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde AK Parti'den Belediye Başkanı Adayı olan M. Gürel Balkan, "Lüleburgaz Belediyesi, kadınlar ve çocuklar için de çalışacak" dedi.

AK Parti Lüleburgaz Belediye Başkanı Adayı M.Gürel Balkan, belediye başkanı olması durumunda Lüleburgaz'da kadın ve çocuklarla ilgili yapacakları çalışmaları kamuoyuna açıkladı. Bilgisayar kullanma eğitimini kadınların ayağına götüreceklerini dile getiren Balkan, "Çocuklarıyla, hısım akrabayla, asker evlatlarıyla internet üzerinden görüntülü-sesli iletişim kurmak kolaylaşacak. Kadınlarımızın hayatını kolaylaştıracak birçok yeni uygulamayı hayata geçireceğiz" ifadelerini kaydetti.

"EV HANIMLARI DA ÜRETİME KATILACAK"

Çalışmayan ama ailesine ekonomik katkıda bulunmak isteyen kadınlar için 'meslek edindirme' amaçlı eğitimler vereceklerini söyleyen Balkan, hem aile hem şehir hem de ülke ekonomisine katkısı olacak çalışmaları düzenli sürdüreceklerini kaydetti. Balkan, kadınların ürettiklerinin değerlendirilmesinde Ticaret Odası, Halk Eğitimi Merkezi, KOSGEB gibi yapılarla işbirlikleri geliştireceklerini belirtti.

Bebekli annelerin 'Kısa Zamanlı Çocuk Bakımevi'nden yararlanmalarını sağlayacaklarını ifade eden Balkan, "Günlük hayat içinde ihtiyaç duyulduğunda bebeklere ve çocuklara kısa zamanlı bakım hizmeti sağlayacak olan 'Kısa Zamanlı Çocuk Bakımevleri' kurarak annelerimizin kendilerine zaman ayırmalarını kolaylaştıracağız. 'e- k@dın' ismini taşıyan 'Dijital Mobil Eğitim' otobüsümüz kapınızın önüne gelecek. İçinde bulunduğumuz bilgi-iletişim çağında, ev kadınlarımızı da dijital dünyaya, sosyal medyaya davet ediyoruz. Kadınlarımızın bu yöndeki eğitimi için gezici bilgisayar eğitim aracımızla mahallelerde hizmet vereceğiz. Ev bilgisayar okur-yazarlığı eğitimi adını verdiğimiz bu çalışma mahallelerde sokaklarda kapınızın önünnde gerçekleşecek. İçinde 20 bilgisayar ve eğitimcileri bulunan Mobil eğitim aracımız "e- k@dın" , her mahallede programlı "bilgisayar kullanma" eğitimi için hizmetinizde olacak" dedi.

"ÇOCUKLARI ÖNEMLİDİR"

Sağlıklı nesiller yetiştirmenin herkesin görevi olduğunu vurgulayan Balkan, "Belediye, bundan böyle, çocuklarımız için de çalışacaktır. Annenin gebelik sürecinden başlayarak bebeğin bakım ve beslenmesine, Sağlık kontrollerine kadar planlı-düzenli eğitim çalışmaları yapacağız. Belediye hekimi ve Sağlık personeli, bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapılandırılacaktır. Aynı zamanda, İhtiyacı olanın ayağına da gidecek bir hizmeti hayata geçireceğiz. Okul bahçelerinin düzenlenmesi, oyun alanları üretilmesi, okullarımızın bakım ve onarımının yapılabilmesi için çalışacağız. Mahallelerde çocuklarımız için güvenli oyun alanları, mini futbol ve Spor sahaları yapacağız. Okullarımızla işbirliği içinde, çevre bilinci ve onun ayrılmaz parçası olan doğa-hayvan sevgisi gibi değerleri öne çıkaracak eğitim faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Bu doğrultuda yapacağımız önemli işlerden biri de sokak hayvanlarımızın barındırılması ve bakım işleri olacaktır. Doğal ortamlar oluşturarak oralarda onların bakımını, sağlığını, çocuklarımızla hayvanseverlerle el ele gerçekleştireceğiz. Bu amaçlarla kuracağımız "luleburgazcocuk web sitesi", çocuklarımız için aynı zamanda bir sosyal medya olacak" açıklamasında bulundu.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız