Bakan Bağış Datateknik Yönetim Kurulu Başkanı Koç’un Cenazesi İçin Elazığ’a Geldi

Devlet Bakanı ve Avrupa Birliği (AB) Başmüzakerecisi Egemen Bağış, yazılım sektörünün en büyük şirketlerinden Datateknik’in Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koç’un cenazesine katılmak üzere Elazığ’a.

2012-07-21 14:54
21 Temmuz 2012 Cumartesi, 14:54

Devlet Bakanı ve Avrupa Birliği (AB) Başmüzakerecisi Egemen Bağış, yazılım sektörünün en büyük şirketlerinden Datateknik'in Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koç'un cenazesine katılmak üzere Elazığ'a geldi.

Yazılım sektörünün en büyük şirketlerinden olan Datateknik'in Yönetim Kurulu Başkanı Elazığlı iş adamı Sait Koç'un perşembe günü New York'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından cenazesi uçakla Elazığ‘a getirildi. İzzetpaşa Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Devlet Bakanı Egemen Bağış, New York Başkonsolosu yetkilileri, Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, AK Parti Elazığ milletvekilleri Şuay Alpay ve Faruk Septioğlu, bilişim sektörü temsilcileri ile Sait Koç'un aile yakınları katıldı. Cenazede Sait Koç'un babası Nail Koç, Bakan Bağış'a sarılarak uzun süre ağladı. Bağış, "O kadar çok insana o kadar çok iyiliği var ki, cennetin kapısı ona açılır diyorum" diyerek Nail Koç'u teselli etmeye çalıştı. Koç'un cenazesi kılınan namaz sonrası uzun süre eller üzerinde taşındıktan sonra Harput'taki aile mezarlığına defnedildi.

Bu arada cenaze töreni öncesi havaalanında bir açıklama yapan Bakan Bağış, çok değerli bir iş adamını kaybettiklerini ve çok üzgün olduğunu söyledi. Bağış, "Çok başarılı bir iş adamını, ben de çok değerli bir dostumu kaybettim. Elazığ'dan çıkıp uluslararası bir şirketin yönetim kurulu başkanlığına yükselmiş azimli, okuyarak, dürüst ve insanca yaklaşımla neler başarabileceğini ispat etmiş, çok genç yaşta çok büyük başarılara imza atmış bir kardeşimiz. Elazığ'ın bütün gençlerine örnek olabilecek ahlaki değerlere sahip, dürüst bir kardeşimizdi. Ben Elazığ'a hep keyifli sebeple gelmiştim. İlk kez inanmakta zorlandığım bir sebepten geldim. On yıllık arkadaşım, nur içinde yatsın" dedi.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız