Bakan Bağış Marıınsky Tiyatrosu Senfoni Orketsrası’nı Dinledi

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Denizbank-Sberbank özel kutlama gecesi nedeniyle düzenlenen Vakery Gergiev yönetimindeki Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası’nı dinledi.

2012-12-03 22:51
03 Aralık 2012 Pazartesi, 22:51

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Denizbank-Sberbank özel kutlama gecesi nedeniyle düzenlenen Vakery Gergiev yönetimindeki Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası'nı dinledi. Debizbank ve Sberbank'ın özel kutlama gecesi nedeniyle Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası'nın sahneye çıkmasından önce bir konuşma yaptı. Bakan Bağış, "Rusya Devlet Başkanı Putin ülkemize geldi. Birçok anlaşmalar imzalandı. Ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yaptıkları basın toplantısında birçok konuda, özellikle dünyanın şuan yakından takip ettiği Suriye gibi hassas konularda bile Türkiye ile büyük ölçüde hemfikir olduklarını ilan ettiler. Böylesine anlamlı bir günün gecesinde böylesine güzel bir etkinlikte bir arada olmamız bence de çok anlamlı" diye konuştu.

Denzibank'ın Türkiye'de önemli başarılara imza attığını belirten Bakan Bağış, yapılan yatırımların karşılığını aldığını ve alacağını söyledi.

Bakan Bağış, daha sonra, Valery Gergiev yönetimindeki Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası'nı dinledi.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız