Çocuk Üniversitesi Sertifika Töreni Yapıldı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NAKSEM) ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından açılan “Çocuk Üniversitesi” bünyesinde 17-27 Haziran 2013 tarihleri arasında.

2013-06-28 11:07
28 Haziran 2013 Cuma, 11:07

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NAKSEM) ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından açılan "Çocuk Üniversitesi" bünyesinde 17-27 Haziran 2013 tarihleri arasında eğitim alan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika törenine NKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Aysun Ünal, Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Öğr.Gör.Dr. Feyzullah Şahin, öğretim görevlileri, eğitime katılan öğrenciler ve velileri katıldı.

Alanında uzman akademisyenler gözetiminde miniklerin yaşayarak ve eğlenerek öğrenmelerini amaçlayan Çocuk Akademisi eğitimlerinin sonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Koordinatör Öğr. Gör. Feyzullah Şahin, "Temel amacımız çocuklarımıza bilimi ve üniversite ortamını sevdirmekti. Gelecekte gerçekleştireceğimiz projelerimiz için çocuklarımız bizi cesaretlendirdi." dedi.

Çocuk Akademisi mezunlarına sertifikalarının verilmesinin ardından, Doç. Dr. Aysun Ünal, eğitim veren öğretim görevlilerine teşekkür belgelerini takdim etti.

Çocukların çağdaş eğitim anlayışı ile hazırlanan eğlenceli bir ortamda bilim, sanat ve spor ile erken yaşta tanışmaları ve bilimsel, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri kazanmaları amaçlayan projede Minikler Bilim Akademisi ve Genç Yıldızlar Bilim Akademisi olmak üzere programda eğitimler gerçekleştirildi.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız