Demirtaş Genç Yazarları Misafir Etti

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Namık Kemal Anadolu Lisesi 10.

2012-10-20 15:10
20 Ekim 2012 Cumartesi, 15:10

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Namık Kemal Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencileri ile Acem Tekkesi'nde kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda konuşma yapan Samsun Namık Kemal Anadolu Lisesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsa Abanoz, "Başkanlığını yaptığım Yazarlık Kulübü'ne ilk etapta 30 kişilik beyin takımıyla okumaya, düşünmeye ve yazmaya önem veren genç beyinlerine bir araya getirerek, geleceğin yazarlarına örnek olmak istedik" diye konuştu.

Sanatı, edebiyatı, okumayı, yazmayı ve paylaşmayı seven kişileri bir araya getirmek, üyelerine kendilerini tanıtma, yazılarını yayınlayabilme ve aralarında iletişim kurabilme imkanı oluşturmak amacıyla kurulmuş Yazarlık Kulübü öğrencileriyle bir arada olmanın mutluluğunu kelimelerle ifade edilemeyeceğini söyleyen Başkan Demirtaş, "Sizler, geleceğin Altın kalemlersiniz" diye konuştu.

Geleceğin yazarlarının yetişmesine katkıda bulunmak, ülkesini, milletini seven bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıkan Samsun Namık Kemal Anadolu Lisesi Yazarlık Kulübü öğrencilerine desteklerin esirgemeyeceğini ifade eden Başkan Demirtaş, "İlkeli çalışmalarından dolayı sizleri takdir ediyorum" şeklinde konuştu.

Kahvaltının ardından Samsun Namık Kemal Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsa Abanoz, Başkan Demirtaş'a eğitime genç beyinlere desteklerinde ötürü Şairler ve yazarlar Ansiklopedisi'ni hediye etti. Başkan Demirtaş ise kendisinin severek okuduğu Merhum Halk Ozanı Aşık Kemali Bülbül'ün kitabını ve ebru sanatıyla yapılmış bir tablo hediye etti.

Acem Tekkesi'ndeki tanışma kaynaşma kahvaltısına Başkan Yardımcısı Ahmet Seven de atıldı.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız