Erdemli’deki Sel Felaketi

Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşanan sel felaketinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar, Sivil Savunma Müdürlüğü’ne ait botlar ve balıkçı tekneleri ile tahliye edildi.

2012-11-09 16:37
09 Kasım 2012 Cuma, 16:37

Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşanan sel felaketinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar, Sivil Savunma Müdürlüğü'ne ait botlar ve balıkçı tekneleri ile tahliye edildi.

Erdemli'de meydana gelen sağanak yağış sonrasında bazı mahalleler sular altında kaldı. Arama kurtarma ekipleri kurtarma botlarıyla vatandaşlara yardımcı olurken, polis ekipleri de balıkçı tekneleri ile sokaklarda mahsur kalan vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştı. Sivil Savunma Müdürlüğü'ne ait botlar, sel suları nedeniyle evlerinin çatılarına çıkan vatandaşları tahliye etti. Evini terk etmek istemeyen vatandaşlar ise, balkonundan olup biteni izledi. Bazı vatandaşlar mahsur kalanlara ekmek taşıdı.

Selden en çok etkilenen Akdeniz Mahallesi Sazbaşı mevkisinde de onlarca ev ve iş yeri sular altında kaldı. Yakınlarına ulaşamayan vatandaşlar, Mersin-Antalya D-400 karayolu üzerinde kalabalıklar oluşturarak yetkililerden bilgi almaya çalıştı. Belediyeye ait iş makineleri ve ekipler ise kapanan kanalları açarak, suyu tahliye etmeye çalıştı. Kurtarma çalışmaları sırasında devam eden yağış ekiplere zor anlar yaşattı.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız