Jandarma Teşkilatı'nın 174. Kuruluş Yıldönümü

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıldönümü nedeniyle Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı tarafından kutlama töreni düzenlendi.

2013-06-14 15:37
14 Haziran 2013 Cuma, 15:37

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıldönümü nedeniyle Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı tarafından kutlama töreni düzenlendi.

Şehitkamil Kültür VE Kongre Merkezi'nde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören kutlama mesajlarının okunmasıyla devam etti. Törenin açılışında konuşan Gaziantep Valisi Erdal Ata, Jand7arma'nın silahlı kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası sıfatıyla devletin temel yapı taşlarından biri olduğunu ifade ederek, "Jandarma kuruluşundan bu güne kadar milletimize sadakatle hizmet etmiştir. Atamızın veciz değişi ile her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakarlık ve konun ordusu olan Jandarma devletimizin ve milletimizin kendisine sağladığı imkanlarla bugün sadece ülkesinde değil uluslar arası alanda da saygın bir konumu olan bir teşkilat hanline gelmiştir" dedi.

Gaziantep İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan ise günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şu ifadelere yer verdi, "Başarılarla dolu 174 yıllık kökl bir tarihi sahip olan Jandarma Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetler ile ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı'nın personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan teveccühünün bilinci hareket ederek var olan bu güveni ve sevgiyi koruyarak daha da güçlendirme azmindeyiz" diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Jandarma yaptığı başarıyı çalışmaları anlatan bir video gösterisi sunumu yapıldı. Daha sonra Jandarma'nın tarihini anlatan bir slayt gösterimi yapıldı. Törenin son bölümünde ise başarılı olan subay, erbaş ile erlere takdir belgeleri Vali Erdal Ata tarafından takdim edildi. Törende ayrıca Jandarma'nın kuruluşunun 174. yılı münasebetiyle yapılan şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrenciler eserlerini davetlilerle paylaştı. Yarışmada birinci olan öğrencilere hediyelerini Gaziantep milletvekilleri takdim etti.

Törene çok sayıda protokol üyesi, subay ve yakınları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız