Kocaoğlu Öykam’ı Çok Beğendi

Ödemiş Belediyesi tarafından yapılan Yeni Otogar, Hal ve Et Kombina Tesisleri’nin ortak hizmet protokolü için Cumartesi günü Ödemiş’e gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yıldız Kent.

2013-07-17 10:37
17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:37

Ödemiş Belediyesi tarafından yapılan Yeni Otogar, Hal ve Et Kombina Tesisleri'nin ortak hizmet protokolü için Cumartesi günü Ödemiş'e gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'ni çok beğendi.

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, müzenin sadece Ödemiş'in değil, Küçükmenderes havzasının tarih, kültür ve sosyal yaşamının yansıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla kurulduğunu belirterek, müze hakkında bilgiler verdi. Keskin müzenin genişletilmesi amacıyla yan tarafta yeni kamulaştırmalar yapıldığını ve genişletme çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade etti.

Kocaoğlu'nun Ödemiş'teki çalışmaları beğeniyle izlediğini ifade ettiğini belirten Keskin, Ödemiş'te yapılan birçok önemli projenin yanında kent arşivi ve müzesinin kurulduğunu burada bütün yerel değerlerin sergilenmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasının ayrı bir sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışını ortaya koyduğunu belirtti.

Kocaoğlu, müze anı defterine Keskin'i başarılı çalışmalarından dolayı kutlarken birlikte daha farklı projeleri gerçekleştirmek istediğini belirtti.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız