Ktü’de Öğretim Görevlisinden Öğrenciye Dayak İddiası

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) öğrenim gören bir öğrenci zayıf not aldığı dersinden dolayı görüşmek istediği hocası tarafından darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi.

2012-06-27 15:19
27 Haziran 2012 Çarşamba, 15:19

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) öğrenim gören bir öğrenci zayıf not aldığı dersinden dolayı görüşmek istediği hocası tarafından darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Erhan Arpacı, sayısal tasarım dersinin bütünleme sınavında düşük not aldığı için sınavı yapan öğretim görevlisi C.A.'nın odasına giderek görüşmek istedi. Erhan Arpacı hocası ile görüşürken, kendisinin boğazını sıkarak, hakaretler ettiğini ileri sürerek hocası C.A. hakkında şikayetçi oldu. 100'e yakın bir not alması gerekirken, 60 aldığını iddia eden KTÜ Elektrik Elektronik 2. Sınıf öğrencisi Erhan Arpacı, "100'e yakında bir not alacağımı düşünüyordum ama 60 aldım. Eğer 67 alsaydım, CC gelecekti ve ben dersi geçecektim. Daha sonra hocama gittim ve rica ederek 'bir kez daha okur musunuz?' dedim. Bana 'Olmaz bir şey değişmeyecek' dedi. Sonra ben tekrar itiraz ettim ve ondan sonra hocanın yanına gittim. Hoca (Yine hiçbir şey değişmeyecek boş yere geldin' şeklinde konuştu. Hocaya 'mahkemenin süresi nedir?' diye sordum hoca birden çıldırdı üstüme yürüyüp kapıyı üstüme kapattı. Küfür ve hakaret etti. Boğazımı sıkıp beni itti. Bende hastaneye gidip darp raporu aldım. Sonra karakola gidip davacı oldum. Adaletin yerini bulmasını istiyorum" dedi.

Olayla ilgili inceleme sürüyor.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız