Kütahya-gediz-uşak Bölünmüş Yol Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Ak Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Kütahya-Gediz-Uşak karayolunun bölünmüş yol olarak yapımının hızla devam ettiğini bildirdi.

2013-07-19 18:31
19 Temmuz 2013 Cuma, 18:31

AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Kütahya-Gediz-Uşak karayolunun bölünmüş yol olarak yapımının hızla devam ettiğini bildirdi.

Konula ilgili açıklama yapan Milletvekili Soner Aksoy, AK Parti hükümetinin projelerine, yatırımlarına son suret devam etmekte olduğunu belirtti. Aksoy "Kütahya'dan İzmir istikametine çok rahat bir şekilde gidebileceğiz. Kütahya-Gediz arasındaki duble yol çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Kütahya'nın Aslanapa, Emet, Çavdarhisar, Hisarcık, Gediz, Şaphane, Pazarlar ve Simav gibi 8 önemli ilçesine direk ulaşım sağlayan, Eskişehir ve Kütahya illerini de İzmir limanına bağlayan en kısa yol Kütahya-Uşak karayoludur. İlimiz ekonomisinin kalkınması ve gelişmiş iller arasındaki yerini alması bakımından Kütahya-Uşak karayolunun çift yola dönüştürülmesi hayati önem taşımaktadır. Kütahya'nın merkez ilçesiyle birlikte 13 ilçesinin 9'unun kullandığı, Kütahya'nın 571 bin 804 toplam nüfusunun 426 bin 71'inin, 50 beldesinin ve 247 köyünün kullandığı bu yol çok önemli bir konumda olduğunu göstermektedir" diye belirtti.

Çavdarhisar-Gelinkaya arası 35 kilometre olan bölünmüş yolun proje tutarının yaklaşık 70 milyon lira olduğunu ve iki yılda tamamlanmasının planlandığını ifade eden Milletvekili Aksoy, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Çalışmalarda yaklaşık 2 bin kilovat elektrik enerjisi kullanılacak, kırma eleme ve mekanik plent tesisleri kurularak, ortalama 50 iş makinesi ve kamyon çalışmaktadır. Ayda ortalama 120 kişiye istihdam oluşturulmaktadır. Gediz Kavşağı-Gelinkaya arası 10 kilometrelik kısmıyla toplam 46 kilometre bölünmüş yolun tamamı bitümlü sıcak karışım (BSK) asfalt olarak kaplanmaktadır. Yıllardan beri yapılmasını hayal ettiğimiz bu yol bölgede sanayi, turizm ve ticaret faaliyetlerini geliştirecek ve istihdamı artıracak. Yolun hizmete girmesi ve Eskişehir, Kütahya, Gediz organize sanayi bölgelerinden İzmir limanına bölünmüş yol olarak hizmete açılmasıyla mesafe 50 kilometre daha kısalacağından yolun cazibesi daha da artacaktır."


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız