"mesleğim Umudum" Projesi Başladı

Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) proje çağrısına sundukları "Mesleğim Umudum" projesi ile, maddi imkansızlıklar içindeki mesleği olmayan engelli 50 kadına umut olan Seyhan Soroptimist Kulübü'nün.

2012-12-03 14:09
03 Aralık 2012 Pazartesi, 14:09

Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) proje çağrısına sundukları "Mesleğim Umudum" projesi ile, maddi imkansızlıklar içindeki mesleği olmayan engelli 50 kadına umut olan Seyhan Soroptimist Kulübü'nün projesi başladı.

Proje kapsamında kursiyerlerle ilk buluşmayı geçtiğimiz hafta gerçekleştiren Seyhan Soroptimist Kulübü üyeleri, kursa katılacak engelliler ve aileleriyle bir araya geldi. Kursiyerlere ve ailelerine derneğin tanıtımının yapıldığı toplantıda, projenin amaçları konusunda detaylı bilgiler sunuldu.

Dünya Engelliler günü, 3 Aralık 2012 tarihinde Mesleğim Umudum projesi kapsamında Yüreğir Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültürevinde eğitimler başladı. Yüreğir Belediyesi, EBİMEDDER ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün iştirakçisi olduğu projeye, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da servis aracı tahsis ederek destek veriyor.

Kurs öncesi dernek üyeleri ile bir araya gelen kursiyerlerle, Dünya Engelliler Gününü ve kursun başlamasını kutlamak üzere pasta kesildi.

Amaçları engelli kız çocukları, genç kızlar ve kadınlar için meslek edindirmek üzere hazır giyim ve trikotaj kurslarını sürdürülebilir kılmak olan Seyhan Soroptimist Kulübü, proje kapsamında 50 engelli kadını meslek sahibi yapmayı hedefliyor.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız