Muratlı Ziraat Odası Yeni Binasına Kavuşuyor

Tekirdağ’a bağlı Muratlı Ziraat Odası Başkanlığı tarafından alınan karar ile Ziraat Odası Hizmet Binası yıkılarak yeniden inşa edilmeye başlandı.

2013-11-08 10:43
08 Kasım 2013 Cuma, 10:43

Tekirdağ'a bağlı Muratlı Ziraat Odası Başkanlığı tarafından alınan karar ile Ziraat Odası Hizmet Binası yıkılarak yeniden inşa edilmeye başlandı.

14 kişilik yönetim kurulu olarak oy birliğiyle bu kararı aldıklarını vurgulayan Muratlı Ziraat Odası Başkanı Ender Borucu, "Teklif usulü değerlendirme yaptık. Teklif veren dört firma ve müteahhit içerisinde yaptığımız incelemeler sonucu Saray İnşaat Firması sahibi Müteahhit Ahmet Senekçi'nin teklifini uygun ve cazip bulduk. 4 kat yapılacak olan yeni hizmet binamızın en alt katı da bodrum olacak. 4. Katı seminer salonu olarak kullanacağız. Tüm toplantılarımızı burada kolaylıkla gerçekleştirebileceğiz. Ayrıca misafirhanemiz de olacak ve depomuz daha da büyüyecek" diyerek üyelerine müjdeyi verdi.

Tekirdağ'ın büyükşehir olmasıyla birlikte 357 m2 olan arsalarının ancak %50'sini kullanarak kapalı alan yapabileceklerini ifade eden Başkan Borucu, "Büyükşehir ile beraber imar durumu da yarı yarıya düşüyor. Eğer şuan bu işlemi gerçekleştirirsek alanımızın %100'ünü değerlendirebiliyoruz. Şimdiki mevcut binamız 1983 yapımıdır. Arsanın yarısı karşılığında Saray İnşaat bu yeri bize yapıyor ve önümüzdeki yaz başı gibi teslim edecek. İnşaatın başlamasıyla geçici olarak Muradiye Mahallesi 93. Sokak No. 13'te faaliyet gösteriyoruz" dedi.

Ender Borucu, "Yeni bina projemiz çiftçilerimizin lehinedir. Yaklaşık 100.000 TL masrafı var. Bizim bütçemiz belli ve kendi imkanlarımızla yapamadık. Muratlı çiftçisine en iyi hizmeti verebilmek için gerekli birimler olacak. Odamıza, çiftçilerimize ve ilçemize hayırlı olsun" diyerek sözlerine son verdi.

Öte yandan, Ziraat Odası Binası yapım işi için teklif veren diğer üç firma; İnanç İnşaat, Aktaş İnşaat ve Kahraman İnşaat olarak açıklandı.


İHA

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız