Lale Devri 73. Bölüm Özeti ve HD Fragmanı

Fox TV ekranlarının en çok seyredilen dizisi Lale Devri, milyonları ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Lale Devri, 12 Mayıs Cumartesi akşamı 73. Bölümü ile Fox TV’de!

13 Mayıs 2012 Pazar, 14:30

Lale Devri'nin geçen haftaki bölümünde çıkan yangın karşısında Çınar ve Necip'in tüm umutları tükenmişken Yeşim, alevlerin arasına atılmış ve Lale'yi kurtarmayı başarmıştı. Onlar hastaneye kaldırılırken Toprak da haberleri seyreder seyretmez soluğu hastanede almıştı. Çınar'ı Toprak'ı görünce çok sevinmiş ancak Toprak, Çınar ve Yeşim arasındaki duygusal bağ karşısında büyük bir yıkıma uğramıştı. Necip, Nurullah'a yüklü miktarda para vermiş ve ifadesini alan polislere gerçekleri anlatmamasını sağlamaya çalışmıştı. Bunu fırsata dönüştürmeye çalışan Nurullah, gerçekler konusunda Necip'i tehdit etmişti. Toprak, Nerminlerle paylaştığı yeni yaşamına her geçen gün biraz daha ayak uydurmuştu. Bunun yanında mahallelinin dedikodu kazanı da kaynamaya başlamıştı. Toprak, eve gelen misafirlerin söyleyecekleri karşısında büyük bir moral bozukluğuna uğramıştı. Necip, Lale ve Yeşim'i yalıdan göndermeye kalkışmıştı. Bu beklenmedik girişime Yeşim'in tepkisi çok sert olmuştu. Necip, asıl planını açıkladığını Yeşim bu ayrılışı memnuniyetle kabul etmişti.

12 Mayıs Cumartesi FOX TV'de yayımlanacak Lale Devri 73. Bölümde Çınar, Yeşim'le evlenme fikrine sıcak bakmayacaktır. Necip, bu konuda Çınar'a baskı yapacaktır. Diğer yandan boşanma davası sonuçlanacak ve Zümrüt ile Necip resmen boşanacaklardır. Müjdeli haberi öğrenecek olan İkbal, bir kutlama yemeği planlayacaktır. Çınar, Yeşim'i ziyarete gidecek ve Yeşim, evdeki Sıtkı'dan dolayı büyük bir panik yaşayacaktır. Artık bu durumdan sıkılacak olan Sıtkı, Çınar'la yüzleşmeye karar verecektir. Ahmet, büyük bir kavgaya tutuşacak ve Toprak'la ilgili ortaya çıkan dedikoduların ne kadar büyümüş olduğunu öğrenecektir. Çınar, Toprak'ın görmek için ziyaretine gittiğinde bir Haber alacaktır ve kafası çok karışacaktır.

Lale Devri, 73. Bölümü ile 12 Mayıs Cumartesi akşamı FOX TV ekranlarında!

Dizinin Künyesi:

Dizinin adı: Lale Devri

Yayımlandığı Kanallar: Show Tv, Fox TV

Yayımlanan Son Bölüm: 73 (2. Sezon)

Yayın Yılı: 2010 – 2012

Yönetmeni: Ümmü Burhan

Senaristler: Sema Ergenekon, Eylem Canpolat, Berfu Soner, Işıl Sönmez Sarhan

Oyuncu Kadrosu: Serenay Sarıkaya, Selen Soyder, Tolgahan Sayışman, Hatice Aslan, Kenan Bal, Gül Onat, Hakan Pişkin, Açelya Elmas, Ayten Soykök, Pamir Pekin, Gökhan Atalay, Sertaç Tartan, Ali Aykut Yılmaz, Ege Ardıç, Erdal Bilingen

Türü: Dram

Dizinin Hikâyesi: Bazen mutluluk ve acının yolları kesişir... Her çıkışın bir inişi, her güzelliğin bir sonu vardır. Kimi başkasının mutsuzluğuyla beslenir, kimi zenginliğinin ardına gizlenir. Taşkıranlar İstanbul sosyetesinin gözde ve zengin ailesiyken zor günlerin eşiğindedirler. Ilgazlar ise Kayseri'den İstanbul'a taşınmış gittikçe zenginleşen bir ailedir. Bir ailenin kaderi artık diğerlerinin elindedir.

Yapım Şirketi: Avşar Film

Resmî Sitesi: www.fox.com.tr/laledevri


Stargundem.com