Sakarya Fırat 120. Bölüm Fragmanı ve Özeti

Yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı TRT 1’in uzun soluklu dizisi Sakarya Fırat, 7 Kasım Çarşamba akşamı ses getirecek 120. Bölümüyle ekranlara geliyor. İşte heyecan fırtınasının yaşanacağı Sakarya Fırat’ın yeni bölümünde yaşanacakların özeti:

06 Kasım 2012 Salı, 09:59

Sakarya Fırat'ın bir önceki bölümünde Kerküklü'den Haber gelmiş ve Osman, Poyraz Timini toplayarak dağa çıkmıştı. Teo'nun yolunu kesmeyi amaçlayan Poyraz Timi, farkında olmadan yeni bir tuzağa doğru yol almıştı. Jiyan, Osman ve Poyraz Timinin kendi kurduğu tuzağa doğru geliyor olmasından dolayı heyecanlanmıştı. Poyraz Timinin Karakolla bağlantısı kesilmiş, ölüm kalım mücadelesi başlamıştı. Poyraz Timi ve Osman, kıran kırana bir savaş verirken aynı anda Fatma Kanat da Hac'da onlar için dua etmişti. Karakolda sorguya çekilen Bakır, buna Halil'in sebep olduğunu düşünmüştü. Bu Halil'in hayatını tehlikeye atmıştı.

7 Kasım Çarşamba akşamı ses getirecek olan Sakarya Fırat 120. Bölümde zorlu mücadele Poyraz Timi ve Osman için devam edecek; dağda yaşam mücadelesi verilmeye başlanacaktır. Osmanlar, adım adım kendisine yaklaşmakta olan Teo'dan habersizdir. Uğur Teğmen de Osman ve ekibine ulaşmak için çaba sarf etmekte; helikopterler de her eyrde Poyraz Timi'ni aramaktadır. Esma, büyük bir üzüntüyle Durali Başçavuş'a Osman'ı ve Poyraz ekibini soracak, başçavuş ne cevap vereceğini bilemeyecektir. Diğer yandan Fatma ve İbrahim Hac'dan dönmek üzeredir ve Atabey, onları karşılama telaşına düşecektir.

Sakarya Fırat, heyecan ve gerilim dolu 120. Bölümü ile 7 Kasım Çarşamba akşamı TRT 1'de!

Dizinin Künyesi:

Dizinin adı: Sakarya Fırat

Yayımlandığı Kanal: TRT 1

Yayımlanan Son Bölüm: 120 (4. Sezon)

Yayın Yılı: 2010 – 2012

Yönetmeni: Osman Sınav

Oyuncu Kadrosu: Tayanç Ayaydın, Deniz Arna,Yurdaer Okur, Zerrin Sümer,Sait Genay, Sönmez Atasoy,İdil Yener, Gerçek Sağlar, Şener Kökkaya   , Kürşat Alnıaçık, Erkan Avcı, Selim Gürata, Gökhan Soylu, İsmail Hakkı, Caner Özçavuş, Erkan Kolçak Köstendil, Bora Koçak, Süleyman Karaahmet, Bahadır Muhtar  , Muhammed Cangören

Türü: Aksiyon, Askerî, Dram

Dizinin Hikâyesi: Bu, 25 yıl süren acı dolu bir sürecin hikayesidir. Türkiye'yi kuşatan terör ve terörün söndürdüğü, yerinden ettiği hayatların hikayesi. Ve bütün saldırılara, bütün imkansızlıklara canını ortaya koyarak göğüs geren Mehmetçik'e, binlerce şehit ve gaziye, isimsiz kahramanlara bir saygı duruşu...Aynı topraklardan doğan, aynı topraklarda akan iki nehrin, ayrılığa, bölünmeye karşı savaşı: Sakarya Fırat. Sakarya Fırat, Çeliktepe'deki kahramanların hikayesidir. Minnet borçlu olduğumuz, bilmediğimiz, unuttuğumuz; al bayrağa kanını veren yiğitlerin hikayesi...Sakarya Fırat, Türkiye'nin hikayesi... İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu.

Yapım Şirketi: Sinematograf Film Prodüksiyon

Resmî Sitesi: www.sakaryafirat.com


Stargundem.com