Muhteşem Yüzyıl 86. Bölüm Özeti ve Fragmanı

Star TV’de Muhteşem Yüzyıl Çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam ediyor. Muhteşem Yüzyıl, 13 Şubat Çarşamba akşamı Star TV ekranlarına 86. Bölümü ile geliyor.

12 Şubat 2013 Salı, 11:07


Muhteşem Yüzyıl'ın bir önceki bölümünde Hatice'nin hamama yolladığı genç kız Hürrem'i öldürmeyi başaramamış ancak tuhaf bir şekilde Hürrem'in takdirini de kazanmıştı. Hatice'nin bu girişimi Hürrem tarafından Süleyman'a bildirilmişti. Sultan Süleyman, Hatice hakkında bir karara varmıştı. Papa tarafından İstanbul'a gönderilen şövalye, Sultan Süleyman'a suikast düzenlediği esnada Malkoçoğlu tarafından kurtarılmıştı. Malkoçoğlu'nun bu girişimi Süleyman tarafından yeni bir görevle ödüllendirilmiş, bazıları buna sinirlenirken Mihrimah Sultan son derece mutlu olmuştu. Şehzade Mustafa, sefere katılmayacağı haberini almış, Hatice'nin de kışkırtmalarıyla Hürrem'e karşı kinlenmişti. Sultan Süleyman, Mehmet ve Selim şehzadeleriyle İtalya seferine çıkınca Hürrem sarayda yalnız kalmıştı. Güvenliğini en üst düzeyde sağlamaya çalışan Hürrem, hiç ummadığı biri tarafından beklenmedik bir anda oyuna getirilmişti.

13 Şubat Çarşamba akşamı Star TV ekranlarına gelecek olan Muhteşem Yüzyıl 86. Bölümde Mustafa'nın tahta yürüyeceği haberleri karşısında Hürrem, ona engel olmaya, diğer yandan da Kanuni'ye ulaşmaya çalışacaktır. Kapana kısacak olan Hürrem, oğullarının kaderini Mustafa'nın ellerine teslim etmek istemeyecek ve kendi oğlunu tahta çıkarmaya karar verecektir. Yaşanan olaylar karşısında Şah Sultan derhal harekete geçecek ve gizliden Mustafa'yı destekleyerek Hürrem'in yanındaymış gibi davranacaktır. Cihangir Ve Beyazıd'ın kaçırılacak olması ise tansiyonu iyice yükseltecek, Hürrem'i çılgına çevirecektir. Düşmanları Hürrem'e ağır bir darbe indirirken Hürrem, açıklayacağı sır ile onları birbirine düşürecektir. 

Heyecan dolu sahneleriyle Muhteşem Yüzyıl 86. Bölümüyle 13 Şubat Çarşamba akşamı Star TV'de!
 


Stargundem.com