Öteki Tarih 1 - Ayşe Hür

Profil Yayıncılığın Tarih kitapları dizisinden çıkan Öteki Tarih 1, tarih araştırmacısı Ayşe HÜR tarafından kaleme alındı. Osmanlı İmparatorluğu2nun son 150 yılına ışık tutan Öteki Tarih 1 Çok Satanlar Listesinden haftalardır inmiyor.

06 Şubat 2012 Pazartesi, 20:02

Öteki Tarih 1 - Ayşe Hür

 

Ayşe HÜR’ün 2012 baskılı Araştırma – İnceleme eseri Öteki Tarih 1, Osmanlı İmparatorluğu’nun son 150 yılındaki siyasi ve toplumsal çözülmesini mercek altına alıyor. Savaşlar ve yıkılmamak için yapılan tüm girişimler detaylı bir şekilde inceleniyor. Tarihe gömülen Osmanlı İmparatorluğu’nun ders kitaplarına yansıyan, yazılan ve anlatılan resmi tarihinin yanında bir de Öteki tarihi vardı. Ayşe HÜR, seri halinde yayımlayacağı Öteki Tarih’in 1. Kitabında Abdülmecid’den İttihat Terakki’ye kadar olan bölümü ele almaktadır.

Öteki Tarih 1’de Abdülmecid'den İttihat ve Terakki'nin sonuna kadarki dönemin bir de Öteki Tarihi'ne göz atacaksınız. Yeni Osmanlılar’ın kurtarmaya çalıştıklarını, Abdülaziz’in ölümünün perde arkasını, Kıbrıs'ı kaybedişimizin gerçek hikayesini, 31 Mart Olayı'nın ardındaki güçleri ve daha birçok tarihi olayın perde arkasını bu kitapta bulabilirsiniz.

Kitabın Künyesi:

Kitabın Adı: Öteki Tarih 1

Yazar: Ayşe Hür

Sayfa Sayısı: 326

Yayınevi: Profil Yayıncılık

Türü: Tarih, Araştırma, İnceleme

Yayın Yılı: 2012


Stargundem.com