Ötelerin Çocukları - Halikarnas Balıkçısı

Halikarnas Balıkçısı’nın eşsiz eserlerinden Ötelerin Çocukları, Şadan Gökovalı tarafından yayına hazırlandı ve Bilgi Yayınevi aracılığıyla okurlarla buluşturuldu.

11 Ağustos 2012 Cumartesi, 18:54

Ötelerin Çocukları - Halikarnas Balıkçısı

 

Halikarnas Balıkçısı’nın Ötelerin Çocukları adlı eserinde okurun karşısına Akdeniz uygarlığı tüm göz alıcılığıyla çıkıyor. Mitolojik ögelerle dolu olan Ötelerin Çocukları’nda gerçekçi bir anlatım söz konusu.

Geçim sıkıntısından destansı aşklara, yerel adetlerden evrensel konulara kadar hemen her şey Ötelerin Çocukları romanında kendisine bir yer buluyor. Denizle iç içe yaşayan halkın yaşantılarını etkili bir şekilde satırlara döken Halikarnas Balıkçısı, çarpıcı detaylarla Ötelerin Çocukları’nı okurun karşısına çıkarıyor. Halikarnas Balıkçısı’nın bu romanda sunduğu gerçeklik, büyülü bir gerçeklik olarak nitelendiriliyor. Okuru daha ilk sayfada etkisi altına almayı başaran Ötelerin Çocukları, zengin bir dünyaya sahip. Yazarın solukları kesen bir olay örgüsünü tercih etmesi, Ötelerin Çocukları romanının büyük bir ilgiyle okunmasını sağlıyor. Sıkmayan anlatımıyla son derece edebi bir dil kullanan Halikarnas Balıkçısı, kurduğu cümlelerle okurların keyifli bir okuma deneyimi yaşamasını sağlıyor.

Halikarnas Balıkçısı’nın kaleminden Ötelerin Çocukları, Bilgi Yayınevi etiketiyle raflarda yeni okurlarını bekliyor.


Stargundem.com