Momo - Michael Ende

Her eseri büyük bir ilgiyle okunan Michael Ende’nin efsaneleşen kitabı Momo, çocuklara ve çocuk ruhlu okurlara daha çok hitap eden bir kitap. Momo, Kabalcı Yayınevi tarafından okurlarla buluşturuluyor.

Kayıt Tarihi: 04 Ekim 2012 Perşembe, 15:55 || Son güncelleme: 04 Ekim 2012 Perşembe, 15:55

Momo - Michael Ende

 

Herkesi dinleyen, karşısındaki insanda harika fikirler uyandıran ve onunla oyun oynanınca çok büyük keyif alınan birisi Momo. Kitaba adını veren Momo, Michael Ende’nin kurguladığı en sıra dışı ve renkli karakter.

Momo’da geçen olayların zamanı yazar tarafından açıkça belirtilmiyor. Bunu esere daha fantastik ve masalsı bir özellik kazandırmak için yaptığı düşünülen Michael Ende, küçük kız çocuğu Momo üzerinden harika bir okuma deneyimi sunuyor okurlarına. Terk edilmiş eski bir tiyatroda yaşayan Momo, dilencilik yapıyor ve çok fazla konuşmuyor. Michael Ende, romanının küçük kahramanı Momo’yu okuruna daha yakından tanıtmaya çalışıyor. Yazarın bu açıdan özel bir gayret içinde olduğu satırlarda ilerlenirken açıkça görülebiliyor. Momo, son derece keyifli bir ruhsal yapıya sahip ve çocuklarla çok eğleniyor. Momo ile oyun oynayan çocuklar da bu deneyimden büyük bir haz duyuyorlar. Momo, bunca telaşın ve eğlencenin arasında kendisine iki yakın dost da edinecektir: Çöpçü Beppo ve Gigi.

Sürükleyici üç bölümden oluşan Momo, ilginç hikayesiyle keyifle okunan bir roman. Michael Ende’nin kaleminden eşsiz bir eser olarak ortaya çıkan Momo, Kabalcı Yayınevi etiketiyle yayımlanıyor.


Stargundem.com

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız

507191
Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Misafir
18 Aralık 2012, Salı 21:22
Karakterleri nerde lütfen yarın sınavım var :'(