Ocak 2013’te En Çok Kitaplar

2013 yılının ilk ayında çok satan ilk 5 kitabı Türkiye’nin 4 büyük online kitap satış sitesinin listelerinden sizin için derledik. İşte Ocak 2013’te en çok satan ilk 5 kitap:

01 Şubat 2013 Cuma, 14:16

Ocak 2013te En Çok Kitaplar

Türkiye'nin en büyük online kitap satış siteleri dr.com.tr, kitapyurdu.com, idefix.com ve remzi.com.tr'nin 'Çok Satan Kitaplar' listeleri baz alınarak 2013 Ocak ayında en çok satan ilk 5 kitap ve yazarlarını derledik.

Dört online kitap satış sitesinin Çok Satanlar listelerinin ilk 5 sırasında genellikle aynı yazarların aynı kitapları karşımıza çıksa da kitapta ya da kitapların sıralamasında siteler arasında farklılıklar da mevcut..

*D&R Çok Satan Kitaplar Listesi (Ocak 2013)

1. Efsane (Bir Barbaros Romanı) - İskender Pala: Barbaros Hayreddin Paşa'yı konu alan kitap 2012 yılında Kapı Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap 392 sayfa uzunluğunda.

2. Beynine Format At - M. Barış Muslu: Kişisel gelişim kategorisinde yer alan kitap, 2013 basım. Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan Beynine Format At, 252 sayfa.

3. Grinin Elli Tonu - E. L. James: E. L. James'ın yetişkin okurlara yönelik erotik romanlarından oluşan kitabı Grinin Elli Tonu, haftanın en çok satan kitapları listesinde ilk sırada yer alıyor. Grinin Elli Tonu, Pegasus yayınları tarafından yayımlanıyor.

4. Birand - Bir Ömür, Ardına Bakmadan - Can Dündar: Mehmet Ali Birand'ın biyografisini içeren kitap, Can Dündar'ın kaleminden yayına hazırlandı. Birand'ın ölümünden çok kısa bir süre önce Can Yayınları etiketiyle piyasaya çıkan kitap 452 sayfa uzunluğunda.

5. Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali: Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali'nin ölümsüz romanı. Yıllardır en çok satılan ve okunan romanlar arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna, Yapı Kredi Yayınları tarafından okurlarla buluşturuluyor.

*Kitapyurdu.com Çok Satan Kitaplar Listesi (Ocak 2013)

1. Efsane (Bir Barbaros Romanı) - İskender Pala

2. Nar Ağacı - Nazan Bekiroğlu: Tebriz'den İstanbul'a uzanan sürükleyici bir olay örgüsü ve Nazar Bekiroğlu imzası. 536 sayfa uzunluğundaki Nar Ağacı, Timaş Basım etiketiyle yayımlanıyor.

3. Grinin Elli Tonu - E. L. James

4. Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

5. Kayıp Tarihimiz 1-2 - Taha Akyol: İki ciltlik seri halinde yayına hazırlanan kitap Taha Akyol imzasıyla Yakın Plan Yayınları aracılığıyla okurlarla buluşturuluyor.

*idefix.com Çok Satan Kitaplar Listesi (Ocak 2013)

1. Efsane (Bir Barbaros Romanı) - İskender Pala

2. Küçük İnsanlardan Büyük Sorular Hayli Mühim İnsanlardan Basit Cevaplar - Kolektif Yayın: Birçok önemli soruya kendi çocuklarına anlatırmışçasına cevap veren büyük adamlar bu kitabın içerisinde. Domingo Yayınlarından çıkan kitap 300 sayfa.

3. Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck: Nobel ödüllü yazar Steinbeck'in imzasını taşıyan kitap, Sel Yayıncılık tarafından okurlarla buluşturuluyor. 

4. Grinin Elli Tonu - E. L. James

5. Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

*Remzi Kitabevi Çok Satan Kitaplar Listesi (Ocak 2013)

1. Birand - Bir Ömür, Ardına Bakmadan - Can Dündar

2. Efsane (Bir Barbaros Romanı) - İskender Pala

3. Grinin Elli Tonu - E. L. James

4. Beynine Format At - M. Barış Muslu

5. Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni - Nazım Hikmet Ran: Nâzım Hikmetin 51 seçme şiirinden oluşan Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni kitabı, kitap ve kitapla birlikte verilen 4 CD ekinden oluşuyor. Şiirler, Genco Erkalın tarafından seslendiriliyor.

 


Stargundem.com