Şubat 2013’te Çok Satan 5 Kitap

2013 yılının Şubat ayında en çok satan 5 kitabı Türkiye’nin 4 büyük online kitap satış sitesinin listelerinden sizin için derledik. İşte Ocak 2013’te en çok satan ilk 5 kitap:

01 Mart 2013 Cuma, 11:19

Şubat 2013te Çok Satan 5 Kitap

Türkiye'nin en büyük online kitap satış siteleri dr.com.tr, kitapyurdu.com, idefix.com ve remzi.com.tr'nin 'Çok Satan Kitaplar' listeleri baz alınarak 2013 Şubat ayında en çok satan 5 kitap ve yazarlarını derledik.

Dört online kitap satış sitesinin Çok Satanlar listelerinin ilk 5 sırasında genellikle aynı yazarların aynı kitapları karşımıza çıksa da kitapta ya da kitapların sıralamasında siteler arasında farklılıklar da bulunuyor..

*D&R Çok Satan Kitaplar Listesi (Şubat 2013)

1. Düğümlere Üfleyen Kadınlar - Ece Temelkuran: Çok satan Muz Sesleri kitabının yazarı usta gazeteci Ece Temelkuran'dan gündem oluşturacak bir roman. Everest Yayınları'dan çıkan kitap, 480 sayfa uzunluğunda.

2. Beynine Format At - M. Barış Muslu: Kişisel gelişim kategorisinde yer alan kitap, 2013 basım. Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan Beynine Format At, 252 sayfa.

3. Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var! - Canan Karatay: Elinizdeki kitap diyabet hastalarından gelen yoğun talebe yanıt vermek için yazıldı. Prof. Canan Karatay her zamanki anlaşılır üslubuyla obezite ve diyabet hastalığının nasıl geliştiğini ve nasıl düzeltilip önlenebileceğini anlatıyor. Her tür şekerin vücuda nasıl zarar verdiğini gözler önüne seriyor. İnsülin direncinden, hipoglisemi ataklarından ve insülin takviyesinden kurtulmanın şifrelerini veriyor!


4. Efsane (Bir Barbaros Romanı) - İskender Pala: Barbaros Hayreddin Paşa'yı konu alan kitap 2012 yılında Kapı Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap 392 sayfa uzunluğunda.

5. Yeni Başlangıçlar Mevsimi - Debbie Macomber: Sihirli bir dokunuşa ihtiyaç duyan insanların yaşadıklarını sımsıcak bir dille anlatan bu roman, bizleri umut aşılayan bir dünyanın içine çekiyor. Martı yayınlarından çıkan kitap 480 sayfa uzunluğunda.

*Kitapyurdu.com Çok Satan Kitaplar Listesi (Şubat 2013)

1. Efsane (Bir Barbaros Romanı) - İskender Pala

2. Nar Ağacı - Nazan Bekiroğlu: Tebriz'den İstanbul'a uzanan sürükleyici bir olay örgüsü ve Nazar Bekiroğlu imzası. 536 sayfa uzunluğundaki Nar Ağacı, Timaş Basım etiketiyle yayımlanıyor.

3. Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var! - Canan Karatay

4. Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler - Jan-Philipp Sendker: Dünyayı gözleriyle gören değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Koridor Yayınlarından çıkan kitap 312 sayfa uzunluğunda.

5. Yeni Başlangıçlar Mevsimi - Debbie Macomber

*idefix.com Çok Satan Kitaplar Listesi (Şubat 2013)

1. Düğümlere Üfleyen Kadınlar - Ece Temelkuran

2. Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupery: Dünyanın en çok okunan ve bilinen çocuk hikaye kitapları arasında yer alan Küçük Prens, Mavi Bulut Yayıncılık tarafından okurlarla buluşturuluyor.

3. Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali: Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali'nin ölümsüz romanı. Yıllardır en çok satılan ve okunan romanlar arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna, Yapı Kredi Yayınları tarafından okurlarla buluşturuluyor.

4. Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck: Nobel ödüllü yazar Steinbeck'in imzasını taşıyan kitap, Sel Yayıncılık tarafından okurlarla buluşturuluyor.

5. Doğu'dan Uzakta - Amin Maalouf: Gençliklerinin en güzel dönemlerini bir arada geçiren, hayalleri ve umutları olan bir grup insanın, ülkelerinde patlak veren iç savaştan sonra farklı yerlere dağılmasını ve yıllar sonra eski arkadaşlarından birinin cenazesi nedeniyle tekrar ülkelerine dönmesinin hikayesini anlatıyor.

*Remzi Kitabevi Çok Satan Kitaplar Listesi (Şubat 2013)

1. Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var! - Canan Karatay

2. Düğümlere Üfleyen Kadınlar - Ece Temelkuran

3. Beynine Format At - M. Barış Muslu

4. Sokak Kedisi Bob - James Bowen: Yaralı bir sarmanın sokaklarda yaşayan bir adamın hayatını nasıl değiştirdiğine dair sıcak ve etkileyici bir hikâye olan roman Yabancı Yayınevinden 224 sayfa uzunluğunda çıktı.

5. Mart Menekşeleri - Sarah Jio: Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen roman Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir kitap. Arkadya Yayınlarından çıkan roman 336 sayfa uzunluğunda.


Stargundem.com