Cinsiyet Değiştiren Nil Erkoçlar Ülkeyi Terk Mi Edecek?

Cinsiyet değiştirerek erkek olup Rüzgar adını alan Nil Erkoçlar’ın aldığı tehditler sonucu Türkiye’yi terk edeceği iddia edildi.

Kayıt Tarihi: 26 Şubat 2013 Salı, 17:10 || Son güncelleme: 27 Şubat 2013 Çarşamba, 22:17

Cinsiyet Değiştiren Nil Erkoçlar Ülkeyi Terk Mi Edecek?

Önce Erol Köse'nin Twitter'dan duyurduğu, sonrasında da Ayşe Arman'a verdiği röportajla resmileşen Nil Erkoçlar'ın cinsiyetini değiştirme olayı gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Erkek olduktan sonra kendisine Rüzgar ismini uygun bulan Nil Erkoçlar'ın ailesi, yaşadıkları şoku Vatan gazetesinden Özlem Ülkü'yle paylaştı.

Baba Erkoçlar'ın şaşkın ve kızgın olduğunu dile getiren aile, en çok da Nil'in insanlar tarafından rahatsız edilmesinden ve üzülmesinden endişe ediyor. Ailesi, her şeye rağmen Nil'in yanında yer alacaklarını ve bu süreçte onu asla yalnız bırakmayacaklarının da altını çiziyor.

Nil, Ölüm Tehditleri Alıyor; Türkiye'yi Terk Etmek İstiyor!

Erkoçlar ailesi Türkiye'de yaşadıklarının altını ısrarla çiziyor ve Nil'in cinsiyet değiştirmesinin bu açıdan kendisi ve aile için ciddi sıkıntı doğuracağından endişe ediyor.

Söz konusu haberde yeni adıyla Rüzgar Erkoçlar, Müge adlı kız arkadaşıyla paylaştığı evden de tepkiler üzerine ayrılmış. Ailesinin sert tepkisi üstüne ölüm tehditleri de aldığı öne sürülen genç oyuncunun devletten koruma talep edebileceği iddia edildi. Oyunculuğu tamamen bırakıp Türkiye'yi terk etmek istediği söylenen Rüzgar Erkoçlar ile ilgili sosyal paylaşım sitelerinde birçok sahte hesap açıldığı ve bu hesaplar için de yasal işlem başlatıldığı bildirildi.  

Oyunculuk Tekliflerini Reddediyor!

Son bir gelişme ise Mustafa Altıoklar'ın açıklamaları üzerine. Bir dönem Nil Erkoçlar'la çalışan Mustafa Altıoklar, cinsiyet değiştiren eski oyuncusuna sahip çıkan ve cesaretinden dolayı kendisini kutladığı yönünde açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetmen "Gayet iyi bir oyuncudur, yeni projelerde yer vermeyi düşünürüm. Bir erkek rolü, neden olmasın? Sinema kariyerine devam etmeli." şeklinde bir ifade de bulunsa da Rüzgar Erkoçlar'ın oyunculuktan ve gelen tepkilerden çok sıkıldığı, bu yüzden tüm teklifleri geri çevirerey yurt dışına gitmek istediği de belirtiliyor.

Askere Gidebilir!

Nil Erkoçlar'ın cinsiyet değiştirme olayı sonrasında en çok merak edilen konulardan biri de yasalara göre askerlik yapıp yapmayacağı yönünde. Askeri hukuk uzmanlarına göre resmi olarak cinsiyet değiştirerek nüfusa da erkek olarak kaydolanlar için bir askerlik dosyası açılıyor. Askerlik şubesi tarafından doktor muayenesinde kişinin beyanı ve doktorun raporu olumlu yönde olursa askerlik yapma durumu ortaya çıkıyor. Ancak kişinin askerlik görevini yerine getirirken zorluk çekmesi durumunda askerliğinin sonlandırılabileceği de belirtiliyor. Böylesi bir durumda asker hastanesindeki sağlık kurulunun raporu belirleyici olduğu ifade ediliyor. 


Stargundem.com

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız

846566
Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Misafir
01 Mart 2013, Cuma 23:43
Cevaplar:
Misafir
03 Mart 2013, Pazar 18:43
bir gün insanlar kendince ozgun dusunucek bunun icin cok zaman lazım
Misafir
28 Şubat 2013, Perşembe 17:36
ben bilsem benimkini ona takardım göğüslerinide kendime :) :) :)
Misafir
28 Şubat 2013, Perşembe 17:05
şoka girdim...bayan hali çok güzeldi..iğrenç olmuş..hayatının yanlışını yapmış..hayatını karatmış..
Misafir
27 Şubat 2013, Çarşamba 01:11
Cevaplar:
Misafir
28 Şubat 2013, Perşembe 11:46
gercekten bu bır ALLAH (C.C.) YE KARSI GELMEKTIR .Nasıl yaratılmıssan oyle yasamalısın .
Misafir
26 Şubat 2013, Salı 22:12