Ali Atay Eşinden Boşandı

Leyla ile Mecnun dizisinin başrol oyuncularından Ali Atay, bale sanatçısı eşi Ebru Cansız’dan tek celsede boşandı.

23 Nisan 2013 Salı, 14:46

Ali Atay Eşinden Boşandı

Senaryosunun Burak Aksak tarafından yazıldığı ve yönetmenliğini Onur Ünlü'nün üstlendiği Leyla ile Mecnun, kısa sürede birçok kişinin beğenisini kazandı. Dizinin ön plana çıkan oyuncularından biri de, Mecnun karakterine can veren isim Ali Atay oldu. Dizinin ilk sezonundan beridir Mecnun rolü ile karşımıza çıkan Ali Atay, ekranların aranan yüzlerinden biri haline geldi. 2008 yılında bale sanatçısı Ebru Cansız ile dünya evine girmesine rağmen, adı bazı ünlülerle aşk dedikodularına da karışmadı değil. Hatta en son adının anıldığı isim, dizide Leyla karakterini canlandıran Melis Birkan oldu.


Ebru Cansız ile 5 yıldır birlikte olan Ali Atay, boşanma kararı aldı. Evliliğinin bitmesinde adının sürekli birileri ile aşk dedikodularına karışması etkin olmuş olabilir. Bir süre önce İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvuran Ebru Cansız, "Evlilik birliğimizin devam edebilmesi için hukuki ve toplumsal bir yarar kalmadı. Bu nedenle boşanma konusunda anlaşmaya vardık", gerekçesi ile eşinden boşanmak istediğini dile getirmişti. Geçtiğimiz hafta bu kararın ardından duruşmaları gerçekleşti. Boşanma davası sonucu gerçekleşen mahkemeye Ali Atay da, Ebru Cansız da avukatları ile beraber geldi. Duruşmada, "Boşanma konusunda kesin kararlıyız", demeleri üzerine mahkeme hâkimi genç çifti anlaşmalı olarak boşadı.


Anlaşmalı olarak tek celsede boşanan çift, mal konusunda da anlaşmış gözüküyor. Çiftin evlilik süreçlerinde sahip oldukları Beyoğlu'ndaki daireleri ve ev eşyaları Ebru Cansız'ın üzerine geçirildi. Üstelik Ali Atay'ın Ebru Cansız'a 300 bin TL tazminat ödeyeceği de öğrenildi. Bu rakam ünlü oyuncuyu oldukça fazla zorlayacağa benziyor. Boşanmalarına etken olan durum da yakın zamanda ortaya çıkacak gibi gözüküyor.
 


Stargundem.com