Serdar Ortaç Gezi Parkı için Ne Dedi?

Konserlerini iptal etmediği için bir kesimin olumsuz eleştirilerine maruz kalan ünlü popçu Serdar Ortaç, gerekçelerini açıkladı.

08 Haziran 2013 Cumartesi, 18:10

Serdar Ortaç Gezi Parkı için Ne Dedi?

Pop müziğin en başarılı isimlerinden biri olan Serdar Ortaç, geçtiğimiz akşam Bebek'te bir mekânda kameralara yakalandı. Bir hayli keyifsiz olduğu her halinden belli olan ünlü sanatçı, mekân çıkışında da basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Kendisine ilk olarak konserlerini iptal etmemesinin nedeni sorulan ünlü sanatçı, "İptal edersem 150 bin dolarlık tazminatın oluyor, iptal etmezsen bu sefer Apolitik olamıyorsun, Serdar niye şarkı söylüyor oluyor.", cevabını verdi.


Konserlerini iptal etmemesine dair yaptığı açıklamalara devam eden Serdar Ortaç, oldukça hassas bir noktaya da değindi. "Peki, mesela dün benim babamın ölüm yıldönümüydü. Benim babam mezardayken ben şarkı söyledim. Babam mezardan çıkıp bana ‘Ne hayırsız adamsın be, ben öldüm burada yatıyorum. Sen orada şarkı söylüyorsun' mu diyecek? O zaman ben babama da mahcubum", diyen ünlü sanatçı, "Babam, ölüm yıldönümünde oğlum hain evlat çıktı dese bana, ona mı üzülmem lazım? Yoksa 150 bin doları ödeyip 5 bin kişiyi mi bırakmam lazım? Ama aklım ve mantığım apolitik ol hiçbir şeye karışma, taraf olma kendi hayatında sorumluluklarını devam ettir dedi", şeklinde açıklamalarına devam etti.


Geçmişte politik meselelere karıştığı ve bu nedenle de sonrasında pişmanlık duyduğunu dile getiren ünlü sanatçı, artık hiçbir konuda yorum yapmayacak gibi gözüküyor. "Artık beste yapmak istiyorum, şarkı yazmak istiyorum ve apolitik olmak istiyorum", diyen Serdar Ortaç, işiyle gündeme gelmek ve sorumluluklarına kaldığı yerden devam etmek istiyor.
 


Stargundem.com