Fahriye Evcen ‘Çalıkuşu’ Oluyor

Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimle diziye uyarlanan ‘Çalıkuşu’ romanı, gelecek sezonda dizi severlerin karşısına çıkacak.

03 Temmuz 2013 Çarşamba, 13:24

Fahriye Evcen Çalıkuşu Oluyor

Efsaneleşen eserleri Dizi ve filme uyarlama son dönemde yeni bir trend haline geldi. ‘Yaprak Dökümü' ile başlayan bu durum ‘Aşk-ı Memnu' ile devam etmişken, şimdi de Reşat Nuri Güntekin'in beğenilen romanı ‘Çalıkuşu' Dizi olacak. 1986 yılında TRT 1 ekranlarında karşımıza çıkmış olan ‘Çalıkuşu', başrol oyuncusu Aydan Şener ile hafızalara kazınmıştı. Şimdi yeniden dizi severlerle buluşacak olan bu öykünün Kamuran karakterini canlandıracak olan ismin Burak Özçivit olacağı daha önceden bildirilmişti.

Kamuran karakteri için erkek oyuncu konusunda sorun yaşamayan Tims Yapım, 2 yıldır birlikte çalıştığı ‘Muhteşem Yüzyıl' dizisinin Malkoçoğlu Bali Bey'i Burak Özçivit ile anlaşmaya vardı. Yeni sezonda bu dizi ile karşımıza çıkacak olan Burak Özçivit, bölüm başına 50 bin TL alacak. Söz konusu rakama bakıldığında genç oyuncunun ücretine 15 bin TL zam yaptığı da gözleniyor. Burak Özçivit ile anlaşmaya varan Tims Yapım'ın Feride karakterini canlandırmak için kadın oyuncu arayışında olduğu biliniyordu. Bu konuda çok fazla isimden söz edildi. Hatta Burak Özçivit'in kendisine partner olarak ‘Küçük Sırlar' isimli dizide birlikte rol aldığı Merve Boluğur'u önerdiği biliniyordu. Feride karakteri için çok fazla gel-git yaşayan Tims Yapım, sonunda bu rolü en iyi şekilde canlandıracak olan isimle anlaşmaya vardı.

1986 yılında yayınlanan Çalıkuşu'nda rol alan ve Feride karakterine can veren Aydan Şener, bu rolü en iyi Fahriye Evcen'in canlandıracağını düşünüyordu. Bu düşüncesi ile yol çıkan Tims Yapım, güzel oyuncu Fahriye Evcen ile anlaşmaya vardı. Fahriye Evcen, Çalıkuşu dizisinde bölüm başına 30 bin TL alacak. 


Stargundem.com