Ebeler Derneği'nden kürtaj açıklaması

KARABÜK - Ahmet Özler  Türk Ebeler Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazan Karahan, Türkiye'de kürtajın aile planlaması gibi kullanılmasına karşı olduklarını ifade ederek şöyle konuştu:''Kürtajın.

Kayıt Tarihi: 31 Mayıs 2012 Perşembe, 12:10 || Son güncelleme: 31 Mayıs 2012 Perşembe, 12:10

Ebeler Derneğinden kürtaj açıklaması

KARABÜK - Ahmet Özler 

Türk Ebeler Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazan Karahan, Türkiye'de kürtajın aile planlaması gibi kullanılmasına karşı olduklarını ifade ederek şöyle konuştu:
''Kürtajın kadın vücudunda ciddi derecede olumsuz etkileri var. Kürtaj neden olur, istenmeyen bir gebelikten sonra olur. Kadının istenmeyen bir gebelikle karşılaşmasını önlerseniz, iyi eğitebilirseniz, cinselliğe erken başlamama konusunda iyi eğitebilirseniz kürtajların önüne geçersiniz. Kürtajı tamamen yasaklarsanız, istenmeyen gebeliği önlemezseniz kadınlar ne yazık ki merdiven altı yöntemlerle uğraşacak. Geçmişte bunun örneklerini gördük. İstenmeyen gebelikle karşılaşan kadınlarımız kendine sabun koyacak, başka yöntemler deneyecek. Sağlığını tehlikeye atacak. Bu nedenle her şeyin başı eğitim. Bu eğitimleri biz ebeler veriyoruz.'' 
Gebelikte annede veya bebekte risk varsa sezaryenin hayat kurtarıcı olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade eden Karahan, risk yoksa keyfi sezaryenin de hem çocuğun hem de annenin sağlığını etkilediğini söyledi.


A.A

Haber Yorumunuz Nedir?okuduğunuz haber ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazınız

465970
Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Misafir
31 Mayıs 2012, Perşembe 15:33