Kalori Yakmanın En Hızlı 10 Yolu

Aç kalmadan ideal kiloya kavuşmak ya da ideal kiloyu korumak herkesin isteğidir. Günlük hayattaki bazı küçük düzenlemeler, farkında olmadan kalori yakmamızı ve zayıflamamızı sağlayacaktır.

09 Ekim 2012 Salı, 17:59

Kalori Yakmanın En Hızlı 10 Yolu

 

Daha çok kalori yakmak için ağır sporlar yapmak ve aç kalmak, yapılan en sağlıksız hatalardan biridir. Oysa yemeden ve spor yapmadan zayıflanmaz. Uzman bir doktor desteğiyle kalori yakarak zayıflamak en sağlıklı yoldur.

Sabah kahvaltısında iyi beslenmek çok önemlidir. Proteini sağlam bir şekilde almak hatta her gün balık tüketmek hem kalori yakımını hem de metabolizmanın hızlanmasını kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda yemekleri yavaş yemeli ve uzun süre çiğneyerek öğütmelidir.

Öğle ve akşam yemeklerine çorba içerek başlamak, normale göre kalori alımını yüzde azaltmaktadır. Yemek yenilecekse mutlaka mutfakta ya da masada yenmeli; televizyon karşısında beslenmeye son verilmelidir.

Süt ve yoğurt tüketiminde yarım yağlıdan yana tercih kullanın. Tam yağlı süt ve yoğurtlardan uzak durun. Bal ve şeker yerine muz, kuru üzüm gibi doğal tatlandırıcılar tercih ederek daha az kalori alırsınız. Lif yönünden zengin besinleri tüketmek de en önemli detay olacaktır.

Peynirden vazgeçemiyorsanız, tercihiniz her zaman beyaz peynirden yana olmalıdır. Tulum peyniri ya da kaşar peyniri daha fazla kalori içerir.

Yemeklerde kullanacağınız acı baharatlar, metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Bu da daha hızlı kalori kaybını beraberinde getirecektir.

Toplu taşıma araçlarından bir durak önceden inin ve tüm yakın mesafelere yürüyerek gidin. Yürüyen merdivenlerden uzak durun ve bulduğunuz her boş vakitte egzersizler yapmaya özen gösterin. Bütün bunlar sizin vücudunuzda hem yağ birikimini engelleyecek hem de kalori alımını da azaltacaktır.


Stargundem.com