iPhone 6 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

iPhone 5 serisiyle beklentilere cevap veremeyen ve beklenenden çok daha az satış rakamlarına ulaşan Apple, Samsung’un karşısına daha güçlü çıkabilmek için iPhone 6 modeli üzerinde şimdiden çalışmaya başladı.

23 Temmuz 2013 Salı, 11:47

iPhone 6 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Son iki yılda akıllı telefon piyasasında Samsung ile ciddi bir rekabet içerisine giren Apple, iPhone 5 modelini piyasaya çıkarırken cihazından oldukça umutluydu. Ancak güçlü rakibi Samsung'un atılımları iPhone 5'i gölgede bıraktı. Özellikle Galaxy S4 modelinin ardından basit görülmeye başlayan ve kısa sürede kullanıcılarının ilgisinden uzaklaşan iPhone 5,  Apple'ı hayal kırıklığına uğrattı. Samsung karşısında daha güçlü bir cihazla durmak isteyen Apple, kozlarını iPhone 6 modeliyle oynayacağa benziyor.

Apple'ın sıradaki cihazı iPhone 5S, ancak bu model de yeteri kadar umut vermiyor. Bilindiği gibi Teknoloji devi iPhone 5S modelinde yine tasarım olarak bir önceki modele bağlı kalmak zorunda. Sadece teknik özellikleriyle bir önceki modelden ayrılacağı bilinirken, bu durumun satış rakamlarını pek de etkileyeceği düşünülmüyor. Hem teknik hem de tasarımsal değişiklikler için kendisini iPhone 6 modeline hazırlayan Apple, Samsung karşısına daha güçlü bir modelle çıkacak. Birçok analist iPhone 6 hakkında analiz yapmaya başladı. İnternete sızan bilgiler de farklı özelliklere sahip bir cihazın karşımıza çıkacağını düşündürüyor.

Hazırlanan ve internete sızan iPhone 6 konseptlerinde cihazın alt ve üst kısmının açılır olması dikkatleri çekti. Projeksiyon gözlerine sahip olan ve sanal klavyesi olacağı iddia edilen iPhone 6'nın bu yıl sonuna yetişeceği düşünülüyor. Ancak Apple'ın tanıtım stratejilerine bakılırsa, iPhone 6 ancak gelecek yılın ilk çeyreğinde karşımıza çıkabilir. Sürenin bu kadar uzamasında iPhone 5S tanıtımının gecikmesi de etkili gözüküyor. 


Stargundem.com